"Ojczyste krajobrazy"

Mikołajki Pomorskie, Krasna Łąka i okolice

» Czytaj więcej

"Nasz dom"

Mieszkańcy Mikołajek Pomorskich i okolic,

» Czytaj więcej

"Bogaci ludźmi"

Mikołajki Pomorskie w historii i wspomnieniach.

» Czytaj więcej

Książki o naszym regionie

Historia biblioteki

              Biblioteka w Mikołajkach czynna była już przed  I wojną światową.

» Czytaj więcej

Statut Biblioteki

STATUT BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY MIKOŁAJKI POMORSKIE

» Czytaj więcej

Historia biblioteki

Dnia 25 kwietnia 2019 r. odbyło sie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Klubowicze w wesołych nastrojach wypoczęci po świetach dyskutowali o ksiązce Agnieszki Janiszewskiej "Pamiętam". Jest to wspaniała saga rodzinna obejmująca okres przedwojenny,zawieruchy wojennej i Polski komunistycznej.  Ta opowieść ukazuje dramat rodzinny związany z pewnym sekretem sprzed lat.
20 lat po zakończeniu II wojny światowej, z Paryża do Warszawy przyjeżdża młoda kobieta - Izabella. Chce poznać rodzinę swojej matki, która pozostawiła pamiętnik kryjący wiele tajemnic ze swego życia. Izabella próbuje dowiedzieć się o przyczynach zerwania przez matkę więzi rodzinnych i okolicznościach jej wyjazdu do Francji. Pragnie dowiedzieć się, kto był jej ojcem.
Ten przyjazd do Warszawy burzy utrzymywany od lat spokój rodziny. Nikt nie chce wracać do przeszłości i rozdrapywać starych ran. Jest wiele tajemnic i niedomówień.To książka, w której czytelnik z każdą kolejną stroną poznaje ukrywane przez lata rodzinne tajemnice, dramaty i powolutku odkrywa wszystkie karty. Klubowicze stwierdzili ,ze ta lektura zadowoli miłośników sag rodzinnych i zapewni rozrywkę na długie godziny. Polecaja ja inym czytelnikomP1080393 Copy