"Pokój i dobro"

Mikołajki Pomorskie 2019

» Czytaj więcej

Nowa książka o naszym regionie !

"Ojczyste krajobrazy"

Mikołajki Pomorskie, Krasna Łąka i okolice

» Czytaj więcej

"Nasz dom"

Mieszkańcy Mikołajek Pomorskich i okolic,

» Czytaj więcej

"Bogaci ludźmi"

Mikołajki Pomorskie w historii i wspomnieniach.

» Czytaj więcej

Książki o naszym regionie

Dnia 13 lipca 2017 r w Bibliotece Publicznej Gminy Mikołajki Pomorskie spotkali się klubowicze DKK. Książka o której dyskutowano to powieść Hanny Cygler „W cudzym domu”. Akcja książki rozgrywa się w XIX wieku w kilku miastach: Gdańsku, Warszawie, Paryżu i dalekiej Syberii. Spiski, konspiracja, namiętności - wszystko to ukazane na bardzo dobrze udokumentowanym tle historycznym. Bohaterowie ze swoimi problemami z tożsamością nabierają współczesnego wymiaru, a ich fascynujące przeżycia i perypetie miłosne trzymają    w napięciu.

Bohaterką książki jest  osiemnastoletnia dziewczyna, która uciekła z domu, ponieważ dowiedziała się, że jej matka chce ją wydać za mąż. Od tego momentu bohaterka zaczyna poszukiwać swoich korzeni, ale kiedy dowiaduje się prawdy, przekonuje się, że  może liczyć tylko na siebie. Losy dziewczyny splatają się z przygodami i przeżyciami młodej Rozalii, u której rodziców,  główna bohaterka- Luiza znalazła pracę.   

Jak sam tytuł wskazuje dzieje głównej bohaterki toczą się nie w jej rodzinnych stronach, ale w domu obcych dla niej ludzi - Lubeckich- rodziców Rozalii. To tam  poznaje mężczyznę,  którego darzy  uczuciem. Los jednak sprawia, że zakochani  nie mogą być razem, gdyż Joachim zostaje zesłany na Syberię. To zdarzenie zmienia bieg życia wszystkich bohaterów książki. Dzieje tego mężczyzny nie są jednak tak tragiczne, jakby się mogło wydawać.


„W cudzym domu” to doskonała kombinacja romansu z powieścią historyczną sensacyjną i obyczajową. Powieść Hanny Cygler przypadła wszystkim klubowiczom do gustu. Na następne spotkanie wybrano powieść Marii Ulatowskiej „Całkiem nowe życie”

 

P1060579